Fans Club AC Milan Macedonia

Банер
  Вие сте тука:  Дома

Новитети

Адил Рами понуден на Манчестер Јунајтед

Дефанзивецот на Милан, Адил Рами бил предложен на Манчестер Јунајтед, тврди “Дејли Меил”. Французинот во моментов игра кај Повеќе...

 

Видеo: Милан гази

Милан ја потврди својата одлична форма и денес ја забележа својата петта победа во серија со триумфот над Ливорно од 3-0.
Повеќе...

 

Повикани фудбалери за натпреварот против Ливорно

Тренерот на Милан Кларенс Сидорф одреди група од 23 фудбалери за натпреварот против Ливорно. Повеќе...

 

Видео: Балотели го „предизвика“ Коби Брајант

Ѕвездата на Милан, Марио Блаотели секогаш е во центарот на вниманието, а денес покажа дека покрај фудбалскките поседува и одлични Повеќе...

   

Тотенхем со интерес за Матри

Како што може да се прочита на ,,football direct news”, Алесандро Матри е едно од имињата кои што се трансфер цел на Тотенхем во јуни. Повеќе...

 

Пирло: Играчите на Депортиво Ла Коруња играа дрогирани против Милан

Фудбалерот на Јувентус Андреа Пирло во својата автобиографска книга објави многу детaли кои не беа познати за јавноста. Поранешниот Повеќе...

 

Ел Шарави: Има понуди за Стефан, но ...

Мануел Ел Шарави даде интевју за идните планови на својот брат и негов клиент - Стефан Ел Шарави . "Конечно е добро , тренира со Повеќе...

   

Играчите се кренаа против Сидорф – Холанганецот заминува!

Италијанските медиуми тврдат дека Кларенс Сидорф ќе ја заврши сезоната со Милан и потоа ќе биде отпуштен од страна на Повеќе...

 

Милан, Јувентус и ПСЖ во борба за напаѓач на Арсенал

Изгледа дека врската помеѓу Арсенал и Жиру е при крај. Повеќе...

 

Малдини: Милан ќе има светла иднина со Сидорф

Легендарниот фудбалер на италијанскиот калчо гигант Милан, Чезаре Малдини е убеден дека седумкратниот европски клупски шампион ќе Повеќе...

   

Страница 1 од 481

Официјално лого!

Банер

Македонски Росонери!

Фејсбук фанови

Пријатели

Посетители

Има 28 гости присутни